Mjesečni arhivi: veljača 2020.

Dječji bicikli omogućuju velik užitak u svijetu mašte

Odabir pravog dječjeg bicikla veoma je važan trenutak u životu svakog djeteta – ali i roditelja. Ako niste sigurni kakav je bicikl prikladan za vašeg mališana, evo nekoliko savjeta o tome koji dječji bicikl odabrati, kada je vrijeme za veći bicikl i kada uopće krenuti s bicikliranjem.

Trening od malih nogu

Prvi dječji bicikl dijete može početi voziti tek kad savlada određene vještine. Ipak, neke dječje bicikle djeca mogu početi voziti već od prve godine života. Tricikl je odlično pomagalo za početak biciklističkog puta, s kojim će mališan moči uživati u svim čarima bicikliranja bez smetnji. Ipak, želite li svom djetetu olakšati održavanje ravnoteže na pravom biciklu, onda su dječji bicikli guralice prava stvar za vas. Takvi modeli izgledaju kao i pravi dječji bicikli, no nemaju pedale, već se na njima kreće odguravanjem od pod.

dječji bicikl

Prvi bicikl

Kod odabira prvog dječjeg bicikla veoma je važno uključiti dijete – najbolje je u kupnju otići skupa s mališanom. Osim što će tako dijete imati mogućnost izraziti želje, također ćete lakše odabrati pravu veličinu bicikla. Važno je da ne kupujete djetetu bicikl koji je prevelik za njega, pogotovo radi li se o prvom biciklu, jer će vježbanje vožnje biti tim teže ako dječji bicikl nije prave veličine.

Prava veličina

Pravu veličinu dječjeg bicikla najlakše je odrediti tako da dijete samo isproba bicikl. Dječji bicikl je dobre veličine ako dijete, kada sjedne na sjedalo, može s obje noge dodirnuti tlo i doseći volan. Kočnice također moraju biti unutar dosega, a dijete sa sjedala mora moći primiti volan bicikla s blago pogrbljenim rukama. Postoje i dodatne smjernice za kupnju dječjeg bicikla – ovisno o visini djeteta moguće je kupiti bicikl prema veličini kotača. Dijete do 100 cm okvirno treba bicikl s kotačima do 12 inča. Za svakih 7 cm rasta djeteta veličinu kotača dječjeg bicikla potrebno je povećati za 2 inča.

Potražite najbolji dječji bicikl u Hervisu!

Hladnjaci stvoreni za vaše kućanstvo

Dobar hladnjak pomoći će vam da lakše čuvate namirnice i pri ruci imate hladno piće. Ipak, ponekad je u moru različitih opcija i detalja teško znati što vam treba a što ne, a kako je kupnja hladnjaka investicija, važno je prije kupnje biti informiran i upoznat sa svim opcijama koje se nude.

hladnjakMaksimalno iskoristite prostor

Postoji nekoliko vrsta hladnjaka koje možete nabaviti za svoj dom. Klasični hladnjaci s jednim vratima najbolja su opcija za kuhinje u kojima nemate mnogo prostora. Ipak, ako u domu nemate zamrzivač, onda je dobro umjesto klasičnog odabrati kombinirani hladnjak, koji zamrzivač ima u gornjem ili donjem dijelu.

French door hladnjaci odlična su ideja za veće kuhinje. Ovakvi hladnjaci su širi od klasičnih, jer se dio hladnjaka skriva iza krilnih vrata. Kod takvih hladnjaka zamrzivač je većinom na dnu, i to u obliku ladice. Trebate li pak više prostora u zamrzivaču, razmislite o side-by-side hladnjacima. Ova vrsta hladnjaka ima krilna vrata – na jednoj strani se nalazi hladnjak, dok je na drugoj zamrzivač. Kod ove vrste hladnjaka ipak na umu treba imati kako je prostor za pospremanje hrane u odjeljcima relativno mali s obzirom na dimenzije hladnjaka.

Kapacitet i učinkovitost

Osim dimenzija hladnjaka, važno je u obzir uzeti i njegov kapacitet, koji se mjeri u litrama. Najbolje je orijentirati se prema broju ukućana koji će se koristiti istim hladnjakom. Prevelik hladnjak mogao bi stajati prazan i nepotrebno trošiti energiju za grijanje, dok će onaj prepunjen trošiti više energije za hlađenje.
Generalno govoreći, kapacitet do 150 l dovoljan je za dvoje ukućana. Za kućanstva do 4 osobe biti će dovoljan hladnjak do 200 l, dok je za veća kućanstva potrebno potražiti hladnjake od 250 l. Obratite također pozornost i na energetsku učinkovitost, jer tako znatno možete smanjiti troškove i potrošnju električne energije hladnjaka. Ipak, imajte na umu da bolji energetski razred često znači i veću cijenu hladnjaka.