Pranje suða mnogima je jedan od najomraženijih svakodnevnih kućanskih poslova – pogotovo ako se u kućanstvu često kuha. Upravo radi toga, perilice suða postala su gotovo nezaobilazan dio svake kuhinje, jer smanjuju broj kućanskih poslova i olakšavaju vam održavanje reda u kuhinji.
Tipovi perilica suða
Tražite li perilicu suða, važno je prije svega da se informirate o tome koje se sve opcije nude na tržištu. Samostojeće perilice suða najpopularnija su opcija jer ih se bez problema može uklopiti u bilo koju kuhinju. Ugradbene i integrirane perilice ugraðuju se u predodreðeno mjesto u kuhinji, a jedina razlika je u tome što kod integriranih perilica suða upravljačka ploča nije vidljiva, već cijela perilica izgleda kao kuhinjski element. Na kraju, tu su i stolne perilice suða, koje imaju mali kapacitet, ali su veoma fleksibilne i lako prenosive.
Dovoljan kapacitet
Perilice suða razlikuju se u kapacitetu, koji se broji u broju standardiziranih setova posuða za jelo koji u nju mogu stati. Odabir odgovarajućeg kapaciteta veoma je bitan, jer ćete kod perilica prevelikog kapaciteta morati čekati da se ona u potpunosti napuni, što može trajati, ili pak prati posuðe u polupraznoj perilici suða. A s druge strane, kod perilica premalog kapaciteta morati ćete suðe prati prečesto.
Kapacitet klasičnih perilica suða u prosjeku je izmeðu 8 i 15 kompleta posuða, pa možete računati na dva do tri kompleta po osobi u kućanstu, no planirate li u perilici prati i tave ili lonce, svakako taj broj povećajte još malo.
Podesive košare
Izvlačne košare u perilicama suða često dolaze sa rezerviranim mjestima za različite vrste posuða – tanjure, čaše, zdjele, pribor za jelo. Ipak, pogotovo ako u perilici suða planirate prati veće posuðe, podesive košare sa zidovima koji se mogu spustiti ili maknuti biti će vam od velike važnosti, jer će vam omogućiti da veće posuðe slažete kako vam najviše odgovara.